m

 Szkoła Podstawowa im. Stanisława Moniuszki w Bąkowicach

MEN       WOM      Kuratorium       WODIiP       CKE       OKE Wrocław       Gmina Świerczów       WSzPWN       WSiP       Polska

 

  Strona główna

  Aktualności

  Informacje o szkole

  Historia szkoły

  Pracownicy

  Dokumenty szkolne

  Przyjaciele szkoły

  Dla rodziców

  Dla ucznia

  Plan zajęć

  Galeria

 

     Napisz do nas

 

VII NOC Z ANDERSENEM

 

Z 10 na 11 kwietnia w Szkole Podstawowej w Bąkowicach po raz siódmy miała miejsce NOC Z ANDERSENEM – impreza czytelnicza dla dzieci, organizowana dla upamiętnienia dnia urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. W projekcie „Noc z Andersenem”, zapoczątkowanym w 2000 roku w czeskich bibliotekach, nasza szkoła bierze udział od roku 2009 organizując jedno z największych i najatrakcyjniejszych nocnych spotkań dla dzieci, którego motywem przewodnim są bajki i baśnie. Każdego roku w imprezie bierze udział większość uczniów klas I – III oraz wszyscy uczniowie klas starszych.

 

Impreza rozpoczęła się od powitania i zakwaterowania uczestników w sali gimnastycznej szkoły. Potem było wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek.

Po kolacji wielkie czytanie baśni rozpoczęła Pani Irena Łytka – Sekretarz Gminy Świerczów. Usłyszeliśmy baśnie „Księżniczka na ziarnku grochu” i „Nowe szaty cesarza”.

Następnie baśnie czytali: ksiądz proboszcz Andrzej Jaremko – „Brzydkie kaczątko”, Pan Paweł Rudek, sołtys wsi Gola – „Dzikie łabędzie”, Pani Marta Groblica, Przewodnicząca Rady Rodziców – „Stara latarnia”. Po zaproszonych gościach baśnie czytały uczennice klasy V i VI: Dominika Andruszków, Patrycja Keller oraz Julia Groblica. W przerwie, o północy, dostarczono smaczną pizzę z „Restauracji Świerczów”. Po zakończeniu czytania i długich nocnych rozmowach, zasnęliśmy o godzinie czwartej.

Rano, po uporządkowaniu sali, zjedliśmy wspólne śniadanie przygotowane przez dziewczęta ze starszych klas. Niewyspani, ale z uśmiechami na twarzach i z zamiarem powtórzenia tej imprezy w przyszłym roku rozeszliśmy się do domów.

Dziękujemy Wszystkim, którzy poświęcili swój czas i wsparli nas w tym działaniu. Dziękujemy Panu Jarosławowi Żołnowskiemu – „Restauracja Świerczów” za ufundowanie pysznej pizzy.

Patrycjo! Pozdrawiamy i czekamy!

dyrektor szkoły – Cezary Zając

wstecz